Хвороба альцгеймера – що потрібно знати

Хвороба Альцгеймера – це захворювання, яке є найбільш поширеною формою первинних деменцій (недоумства) у людей похилого віку. До його характеристик перш за все можна віднести поступово погіршення пам’яті, що наростає, і інтелектуальних функцій в цілому. Захворювання вперше було описане німецьким лікарем-психіатром А. Альцгеймером у 1907 році, що спричинило однойменну назву хвороби.

Хвороби Альцгеймера частіше схильні до жінок через найбільш тривалу тривалість життя в порівнянні з чоловіками. Згідно зі статистикою, особи з вищим рівнем освіти рідше зазнають хвороб Альцгеймера, чому сприяє активна інтелектуальна діяльність, а також більш високий соціальний статус.

Причини хвороби Альцгеймера

На сьогоднішній день причини хвороби Альцгеймера остаточно не вивчені. Є припущення, що ця хвороба є спадковим захворюванням, але воно справедливе не завжди. Захворювання може бути як раннім (до 65 років), так і пізнім (після 65 років).

Симптоми хвороби Альцгеймера

Розвиток хвороби відбувається повільно та практично непомітно. Літня людина стає розсіяною, забудькуватою і гірше засвоює інформацію, вона плутається в послідовності подій, втрачає орієнтацію в часі. Не часто хвороба Альцгеймера починається з несприятливих змін у характері: з’являється байдужість, грубість, егоїстичність. Виникає марення, з’являються думки про те, що людину ніхто не любить, розвивається депресія. УВАГА! При прояві подібних симптомів у близьких похилого віку слід приділити їм особливу увагу та проконсультуватися з фахівцем, тому що на даному етапі стан хворого можна значно полегшити, а розвиток хвороби сповільнити. Подальший розвиток хвороби Альцгеймера супроводжується яскравими галюцинаціями, порушенням орієнтації у часі та просторі. Хворі перестають впізнавати близьких та рідних людей. Виникає агнозія (тобто порушується правильне сприйняття), афазія (повністю або частково втрачається мова), апраксія (втрачається здатність до звичних дій). Погіршуються навички читання та письма, хворим вимовляється потік безладних та незрозумілих слів. На останній стадії хвороби Альцгеймера відбувається порушення орієнтації щодо особистості. Хворий перестає розуміти, хто він, як його звуть, який його вік. На цій стадії люди похилого віку втрачають здатність одягатися самостійно, дотримуватися правил особистої гігієни, користуватися побутовими приладами не вдаючись до сторонньої допомоги. Заключною стадією хвороби Альцгеймера є глибоке недоумство. Хворим під силу лише примітивні рухи – жувати, ковтати, смоктати. У разі хворі лежать без руху у зігнутому стані, зрідка видаючи безглузді звуки.

Діагностика захворювання

Діагноз хвороби Альцгеймер ставиться лікарем-психіатром. Характерні зміни в організмі людини похилого віку розпізнаються на магнітно-резонансній томографії та комп’ютерній томографії, електроенцефалографії, а також в результаті деяких біохімічних досліджень. Що стосується лікування, то, на жаль, на сьогоднішній день повне лікування хвороби Альцгеймера неможливе. Садиба для людей похилого віку “Архімед” допомагає впоратися з важкими наслідками хвороби своїм пацієнтам.

Зв'язок з нами

Замовте зворотній дзвінок

телефони

гарячої лінії