Деменція у людей похилого віку

Частина людей похилого віку стикається з розладами пам’яті та інтелекту, які найчастіше є ознаками такого захворювання, як стареча деменція. Ця група включає пресенільні та сенільні деменції (слабоумство), а також мультифакторну та судинну деменцію.

Вік є основним чинником ризику цього захворювання. Чим старший вік, тим вища ймовірність «впасти в дитинство». Наприклад, ризик захворіти на деменцію у віці 70-80 років зростає в 10 разів.

Як і будь-яку іншу хворобу, деменцію можна ідентифікувати за такими симптомами.

Симптоми деменції

Погіршення пам’яті. Хворі забувають, чи вимкнули вони газ, світло, воду, що часто призводить до дрібних побутових неприємностей, пожеж, затоплень. Хворі насилу згадують поточну дату, ніж снідали. Реальні події у пам’яті заміщаються подіями віддаленого минулого чи неіснуючими подіями. Іноді хворі на старечу деменцію перестають впізнавати рідних і близьких або замість них бачать іншу людину. Агресія. Причинами її виникнення, як правило, стає страх, або безпідставні переживання, або галюцинації. Розгубленість. Хворі губляться, найчастіше виникають складнощі з пошуком власного будинку, не розуміють де знаходяться. Інверсія сну, безсоння. Хворі часто сплять вдень, а вночі страждають на безсоння, внаслідок чого блукають, роблять безглузді вчинки, знаходяться під впливом галюцинацій, відволікають від сну інших членів сім’ї. Іноді у хворих на старечу деменцію спостерігається повна відсутність сну.

Лікування деменції

Лікування деменції необхідно здійснювати комплексно – це і препарати, що покращують мозковий кровообіг і ліки, що безпосередньо впливають на пам’ять, або ті, які усувають психоз. Таке лікування досить тривале за термінами. Наприклад, купірування галюцинацій у середньому займає близько 3-4 місяців, а підтримуюча терапія може тривати протягом усього життя. Лікуванню деменції слід надавати особливого значення, передусім оскільки хворі бувають дуже небезпечні. Воно може здійснюватися як удома, і у стаціонарі. З більшістю деменцій можна боротися в домашніх умовах і, варто зазначити, що досить багато хворих іде на виправлення при даному методі лікування. До стаціонару потрапляють пацієнти, які, як правило, вже щось вчинили. Тому, з метою запобігання подібним ситуаціям, лікування деменції слід розпочинати своєчасно.

Фітнес для мозку

На жаль, вченими поки що не вивчені причини появи деменції, тому немає жодних гарантій повного одужання, зате в даному випадку добре працює профілактика. Вона полягає, насамперед, у правильному та здоровому харчуванні, яке перешкоджає розвитку серцево-судинних захворювань та підвищенню тиску. Також необхідно відмовитися від нікотину та вживання спиртного, займатися спортом на свіжому повітрі та транспорту віддавати перевагу пішим прогулянкам. Але найголовніше — безперервна розумова активність. Вправи для мозку не менш важливі, ніж вправи для тіла. Безперечну користь принесе робота в саду, танці і навіть прибирання, усні розрахунки, розгадування кросвордів, відвідування лекцій, музеїв та концертів, вивчення іноземних мов.

Зв'язок з нами

Замовте зворотній дзвінок

телефони

гарячої лінії